MEGA Hip- Hop Weekend

Uczyńmy Elbląg Znowu Wielkim

Wielu mówi o tym, że młodzi opuszczają Elbląg… A czy kolejne władze miasta zastanawiały się co młodzi ludzie potrzebują poza dobrą pracą i stablizacją życiową? Dobrej odskoczni od codzienności i bycia dumnym z tego, że w Elblągu mogłyby być imprezy dla ich pokolenia.

Dlaczego to elblążanie zawsze mają jeździć i szukać ciekawych koncertów w innych częściach Polski? Pora to zmienić. Jednym z pomysłów jaki zgłosili nam młodzi elblążanie była organizacja weekendu z hip- hopem na najwyższym poziomie. W Elblągu wiele pokoleń wychowało się na tej muzyce, kolejne pokolenia także opierają na nim swoje wartości bycia niezależnym młodym człowiekiem. W ostatnich latach modne stały się koncerty, gdzie na scenie podczas jednego wieczoru występują różne gwiazdy muzyki hip-hop śpiewając swoje najlepsze kawałki dla swoich fanów. Są to zazwyczaj artyści, którzy rapowali w latach 90-tych jak Paktofonika, Kaliber 44, O.S.T.R, Eldo jak również hip- hopowcy młodego pokolenia… Takie imprezy odbywają się często w Łodzi, Katowice czy Trójmieście a nawet w lato w Giżycku!

Nie traktujmy tego jako kosztu, będzie to przecież świetna forma promocji naszego miasta wśród młodych ludzi i idealna okazja by przez całe 2 dni dobrej muzyki zarobiły również elbląskie lokale gastronomiczne oraz hotele i wynajmujący apartamenty.

Kilka lat temu Ostróda wpadła na pomysł Reggae Festival, Olsztyn stworzył Olsztyn Green Festival ..  Skoro może Ostróda i może Olsztyn to my też stwórzmy markę wydarzenia znaną nie tylko lokalnie, ale ogólnokrajowo. Nie miejmy kompleksów- Stwórzmy MEGA imprezę na którą do Elbląga przyjadą tłumy.

Szacunkowy koszt wkładu miasta bez środków dodatkowych od sponsorów: ok. 150 tysięcy złotych

Łączny koszt wszystkich propozycji: ok. 1,5 miliona złotych

——————————————————————————————————————–

Skąd na to wszystko pieniądze? – To realne propozycje. Możemy je realizować!

W  naszej kampanii wyborczej realnie podchodziliśmy do spraw finansowych miasta. Nasi konkurenci potrafili proponować darmową komunikację, budowę stadionu wielofunkcyjnego,  inne tego typu fajerwerki. Były to propozycje warte miliony złotych. Nasi konkurenci mało natomiast mówili o tym, gdzie znajdą oszczędności w budżecie?

My nie proponowaliśmy wielkich obietnic wiedząc jaki jest realny stan finansów. Wiemy jednak gdzie szukać oszczędności tak aby zacząć realizować projekty większe dla miasta bez ponownego zadłużania miasta bez kontroli.

Propozycja Marzeń Elblążan jest jednak do wykonania praktycznie od ręki stosując jedynie przesunięcia pewnych wydatków lub likwidację pewne niepotrzebnych koszty.

Likwidacja etatu wiceprezydenta

Skoro wiceprezydent Michał Missan może na koniec kadencji zrezygnować ze swojego stanowiska, a zastępuje go Janusz Nowak, który również startuje w wyborach, ale do Sejmiku wojewódzkiego to pokazuje to jasno, że miasto nie potrzebuje aż 2 wiceprezydentów. Nieobecność jednego z nich nie paraliżuje miasta, tramwaje jeżdżą jak zawsze, urząd obsługuje mieszkańców jak zawsze a spółki miejskie działają jak zawsze. Wydatki na 2 wiceprezydentów są niepotrzebne i dlatego co roku możemy zaoszczędzić ok. 200 tysięcy złotych na marzenia elblążan.

Oszczędność: 200 tysięcy złotych rocznie

Reforma spółek miejskich, instytucjach miejskich

W tym punkcie będzie można znaleźć bardzo dużo oszczędności. Nie będą to oszczędności jednak na zwykłych pracownikach, a na zmianie modelu zarządzania. Wprowadzając nowoczesne metody analizy ekonomicznej wykryjemy co zrobić by spółki działały sprawniej, nie generowały niepotrzebnych kosztów dzięki czemu miasto nie będzie musiało co roku dokładać kilkudziesięciu milionów złotych do ich funkcjonowania. Do samej tylko komunikacji miejskiej dopłacamy ponad 20 milionów złotych.

Oszczędności: co roku dopłacamy do źle zarządzanych spółek miejskich kilkadziesiąt milionów złotych. Ich reforma pozwoli wygenerować w szybkim czasie kilka milionów oszczędności

Przestańmy Bankom płacić miliony złotych odsetek!

Złe zarządzanie miastem powoduje, że płacimy olbrzymie odsetki do banków. Elbląg w skali roku oddaje ok. 25 milionów złotych rocznie tylko na odestki od zrolowanych obligacji. Wszystko jest konsekwencją inwestycji, które generują koszty, a nie zarabiają dla miasta. Najprostszym przykładem jest Modrzewina czyli inwestycja w teren dla nowych inwestorów, który nie został przemyślany pod względem ułatwień komunikacyjnych dla nowych inwestorów. W efekcie czego do Elbląga nie przybyły wielkie firmy, a my płacimy odsetki od takich nietrafionego pomysłu!

My w planach mamy projekt Konsorcjum Terkawki czyli przeznaczenie terenów dla inwestorów w miejscu o wiele lepiej skomunikowanym niż elbląska Modrzewina.

Oszczędności: od kilku do kilkunastu milionów złotych rocznie

Współfinansowanie niektórych projektów z budżetu obywatelskiego

Budżet obywatelski pochłania rocznie 4 miliony 105 tysięcy złotych. Jeśli wydarzenia zgłoszone przez Was w ramach marzeń elblążan zyskają sympatię wśród elblążan to z całą pewnością w kolejnych latach mogą znaleźć się wśród propozycji elblążan do budżetu obywatelskiego.

Środki jakie są gwarantowane w budżecie obywatelskim dają możliwość organizacji podobnych lub tych samych wydarzeń z tych środków w kolejnych latach. Wiele z wydarzeń z Marzeń Elblążan może w kolejnych latach nie stanowić więc dodatkowego obciążenia dla budżetu miasta w porównaniu z minionym rokiem. 

Łączne oszczędności naszych pierwszych działań mogą wynieść:

od kilku do kilkunastu milionów złotych

Jeśli masz jakieś pytania napisz do Nas

Chcesz Nas wesprzeć, masz jakiś pomysł zadzwoń