Elbląg Summer MEGA Time

Uczyńmy Elbląg Znowu Wielkim

Letnia Plaża i Scena Klubowo- Rozrywkowa

(cykliczne wydarzenie lipiec – sierpień każdego roku)

Elbląg Summer MEGA Time czyli stworzenie letniej scenerii dostępnej w tygodniu i weekendy dla mieszkańców oraz odwiedzających nas turystów. Projekt przy współudziale miasta oraz podmiotów prywatnych (sponsorzy, elbląska branża gastronomiczna, lokalnych zespołów i DJ-ów).

Wstępnie propozycja to teren przy ulicy Warszawskiej, gdzie nie raz organizowane były Dni Elbląga. W tym miejscu na sezon wakacyjny zostałaby stworzona letnia sceneria do spotkań dla elblążan i turystów.

Co znajdzie się w strefie Elbląg Summer MEGA Time?

  • wakacyjne palmy
  • strefa plażowa, specjalnie zwieziony piasek dający warunki do letniego relaksu
  • leżaki do odpoczynku, dmuchana strefa zabaw dla najmłodszych z mini basenami
  • LOKALNA GASTRONOMIA obecna w strefie Elbląg Summer MEGA Time czyli wydzierżawienie terenu na bardzo korzystnych warunkach tylko dla lokalnych firm działających w branży gastronomicznej w Elblągu. To lokalne firmy gastronomiczne obsługiwałyby cały tydzień w swoich letnich strefach elblążan i turystów. Byłaby to wspaniała promocja dla lokalnej gastronomii do przedstawienia swoich produktów i reklamowania swoich wydarzeń organizowanych w swoich lokalach w Elblągu w sezonie letnim.
  • LOKALNI DJ’e i elbląskie zespoły – każdy piątek i sobota odbywałyby się nocne dyskoteki pod elbląskim niebem … W piątki byłyby to imprezy dla średniego i starszego pokolenia z muzyką z dawniejszych lat. W soboty letnie imprezy dla młodzieży czyli muzyka w nieco nowszych klimatach…  Na scenie prezentować się będą różni lokalni DJ’e. Ze sceny mogłyby korzystać w tygodniu lub w ciągu dnia lokalne zespoły, które chciałyby przedstawiać inne gatunki muzyczne
  • KINO POD CHMURKĄ, ANIMACJE DLA DZIECI i inne wydarzenia we współpracy z miejskimi instytucjami czyli bogaty kalendarz wydarzeń w ciągu tygodnia dla rodziców i ich dzieci promujący wspólne spędzanie rodzinnego czasu. Podjęcie współpracy z zainteresowanym kinem odnośnie letniego kina.

Szacunkowy koszt dla miasta bez środków dodatkowych od sponsorów wydarzenia w zależności od jego skali w poszczególnych latach: 400-500 tysięcy złotych

Łączny koszt wszystkich propozycji: ok. 1,5 miliona złotych

——————————————————————————————————————–

Skąd na to wszystko pieniądze? – To realne propozycje. Możemy je realizować!

W  naszej kampanii wyborczej realnie podchodziliśmy do spraw finansowych miasta. Nasi konkurenci potrafili proponować darmową komunikację, budowę stadionu wielofunkcyjnego,  inne tego typu fajerwerki. Były to propozycje warte miliony złotych. Nasi konkurenci mało natomiast mówili o tym, gdzie znajdą oszczędności w budżecie?

My nie proponowaliśmy wielkich obietnic wiedząc jaki jest realny stan finansów. Wiemy jednak gdzie szukać oszczędności tak aby zacząć realizować projekty większe dla miasta bez ponownego zadłużania miasta bez kontroli.

Propozycja Marzeń Elblążan jest jednak do wykonania praktycznie od ręki stosując jedynie przesunięcia pewnych wydatków lub likwidację pewne niepotrzebnych koszty.

Likwidacja etatu wiceprezydenta

Skoro wiceprezydent Michał Missan może na koniec kadencji zrezygnować ze swojego stanowiska, a zastępuje go Janusz Nowak, który również startuje w wyborach, ale do Sejmiku wojewódzkiego to pokazuje to jasno, że miasto nie potrzebuje aż 2 wiceprezydentów. Nieobecność jednego z nich nie paraliżuje miasta, tramwaje jeżdżą jak zawsze, urząd obsługuje mieszkańców jak zawsze a spółki miejskie działają jak zawsze. Wydatki na 2 wiceprezydentów są niepotrzebne i dlatego co roku możemy zaoszczędzić ok. 200 tysięcy złotych na marzenia elblążan.

Oszczędność: 200 tysięcy złotych rocznie

Reforma spółek miejskich, instytucjach miejskich

W tym punkcie będzie można znaleźć bardzo dużo oszczędności. Nie będą to oszczędności jednak na zwykłych pracownikach, a na zmianie modelu zarządzania. Wprowadzając nowoczesne metody analizy ekonomicznej wykryjemy co zrobić by spółki działały sprawniej, nie generowały niepotrzebnych kosztów dzięki czemu miasto nie będzie musiało co roku dokładać kilkudziesięciu milionów złotych do ich funkcjonowania. Do samej tylko komunikacji miejskiej dopłacamy ponad 20 milionów złotych.

Oszczędności: co roku dopłacamy do źle zarządzanych spółek miejskich kilkadziesiąt milionów złotych. Ich reforma pozwoli wygenerować w szybkim czasie kilka milionów oszczędności

Przestańmy Bankom płacić miliony złotych odsetek!

Złe zarządzanie miastem powoduje, że płacimy olbrzymie odsetki do banków. Elbląg w skali roku oddaje ok. 25 milionów złotych rocznie tylko na odestki od zrolowanych obligacji. Wszystko jest konsekwencją inwestycji, które generują koszty, a nie zarabiają dla miasta. Najprostszym przykładem jest Modrzewina czyli inwestycja w teren dla nowych inwestorów, który nie został przemyślany pod względem ułatwień komunikacyjnych dla nowych inwestorów. W efekcie czego do Elbląga nie przybyły wielkie firmy, a my płacimy odsetki od takich nietrafionego pomysłu!

My w planach mamy projekt Konsorcjum Terkawki czyli przeznaczenie terenów dla inwestorów w miejscu o wiele lepiej skomunikowanym niż elbląska Modrzewina.

Oszczędności: od kilku do kilkunastu milionów złotych rocznie

Współfinansowanie niektórych projektów z budżetu obywatelskiego

Budżet obywatelski pochłania rocznie 4 miliony 105 tysięcy złotych. Jeśli wydarzenia zgłoszone przez Was w ramach marzeń elblążan zyskają sympatię wśród elblążan to z całą pewnością w kolejnych latach mogą znaleźć się wśród propozycji elblążan do budżetu obywatelskiego.

Środki jakie są gwarantowane w budżecie obywatelskim dają możliwość organizacji podobnych lub tych samych wydarzeń z tych środków w kolejnych latach. Wiele z wydarzeń z Marzeń Elblążan może w kolejnych latach nie stanowić więc dodatkowego obciążenia dla budżetu miasta w porównaniu z minionym rokiem. 

Łączne oszczędności naszych pierwszych działań mogą wynieść:

od kilku do kilkunastu milionów złotych

Jeśli masz jakieś pytania napisz do Nas

Chcesz Nas wesprzeć, masz jakiś pomysł zadzwoń